Albaraka Garajlog Temmuz

2021–1

Pixabay

// Hello, World!

Albaraka Garaj’ın ilk bülten sayısına hepiniz hoş geldiniz. Aynı yolun yolcusu olduğumuz herkesin mailbox’ına ulaşmaya çalıştık. Artık aylık olarak bizden gelişmelere, startuplarımızdan haberlere ve de ekosistemden bilgilere yer vereceğimiz bu bülteni takip etmeni dileriz.

Ayın Girişimi

Bu ayın girişimi bilim dünyasının içinden hatta bizim de çok içimizden bir girişim: Future DNA. Genetik data analiziniz üzerinden hastalık risklerinizi, farmakolojik uyumluluğunuzu ve kalıtsal hastalık taşıyıcılık durumunuzu ölçen Future DNA , tüm bunları tükürük sıvısı üzerinden kendi geliştirdiği algoritmalar ile yapıyor. Yani en ufak zerremizden geleceğimiz ile ilgili çıkarımlar yapıyor. Fallardan daha güvenilir bir yöntem olduğu kesin :)

Future DNA’yi incelemek ve müşterisi olmak için web sitesini ziyaret edebilir. Ya da şirketin Linkedin sayfasına yazabilirsiniz.

Kurucu ortaklardan Mine Köprülü ile gerçekleştirdiğimiz yayın Albaraka Garaj Youtube Kanalında.

Garaj’da Bu Ay

Albaraka Garaj’da 5.dönem başvuruları 10 Haziran itibariyle sona erdi. Böylece ön elemeyi geçenler için birebir görüşmeler başladı. Yüzlerce başvurunun arasından seçilen ekipler ile 3 hafta süren online mülakatların ardından Ön Hızlandırma programına seçilen girişimler belli oldu. Seçilen 18 girişimle 26 Temmuz’da başlayan olan Ön Hızlandırma programında girişimler için yaklaşık iki ay sürecek dolu dolu bir program bizleri bekliyor. Ön hızlandırma programına seçilen Girişimlerimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

5.Dönem Girişimcileri

AbilityPool

Champs Teknoloji

Foster Insight

Hamurlabs

Involwe

Kidolog

Koytola

Leadport

Mercen’s

Modimu

Ovinot

PediApp

Remotify

Sensemore

SorGuru

Wastespresso

Wonderkids

Worksite Vision

Garaj Girişimcilerinden

Bakiyem.com ilk spin-off çalışması Shopalm’ı duyurdu. Ücretsiz online mağazanız ile sosyal medya hesaplarınızdan ürün veya mağaza linki paylaşarak 3 basit adımda satış yapmanın keyfini çıkartmanız için tasarlanan Shopalm sosyal medya satışlarınızı avucunuzun içine taşıyor.

Kendini markalar ve görme engelliler için kapsayıcı bir dönüşüme odaklamış özgür teknoloji şirketi olarak tanımlayan Blindlook Google ile partnerlik gerçekleştirerek 8 farklı Google ve Youtube ürününü görme engelliler için erişilebilir ve ulaşılabilir hale getirdi.

Bunları Biliyor Musunuz?

Şelale geliştirme metodu, Şelale Geliştirme Metodu: Yazılım geliştirme süreci analiz, tasarım, kodlama, test, sürüm ve bakım gibi safhalardan oluşur. Geleneksel yazılım metotlarında bu safhalar şelale modelinde olduğu gibi doğrusal olarak işler. Her safha, başlangıç noktasında bir önceki safhanın ürettiklerini bulur. Kendi bünyesindeki değişikler doğrultusunda teslim aldıklarını bir sonraki safhanın kullanabileceği şekilde değiştirir.

Albaraka Garaj Blog

Kuluçkalar, hızlandırmalar ve onlarca program derken ne yapacağını şaşıranlar için Bilgehan Aksu yazdı. “Girişimcilik Programı başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler” Sen de bunun için bahane arıyorsan bloga bekleriz.

Ayın Önerileri

Ben okumayı severim diyenler için : Trend iken gözden düşen sonra tekrar gündeme gelen NFT hakkında merak edilenlerin yazıldığı: NFT Nedir?

Ben iyi bir dinleyiciyim diyenler için: Marka konusunun kompetanlarından Tony Robbins’in Sıfırdan Marka Yaratmak konulu Podcasti

Ben film/dizi seviyorum ama diyenlere Netflix’in dizilerinden: “Startup” gelsin.

Ama ben sadece belgesel izliyorumculara da bir önerimiz var: “İnsan: İçimizdeki Dünya”

Peşlerinden gidecek cesaretiniz varsa; bütün rüyalar gerçek olabilir.

(Walt Disney)

Bize yazmak istersen garaj@albarakaturk.com.tr üzerinden mail atabilir ya da sosyal medya hesaplarımıza mesaj gönderebilirsin.

Diğer hesaplarımızdan bizi takip etmek için

Facebook

Linkedin

Instagram

Youtube

Twitter

Bu bülteni düzenli almak istiyorsan

https://www.albarakagaraj.com/abone-ol