Albaraka GarajLog Ağustos

2021–2

GarajLog’un yazdan kalma son sayısına hoş geldiniz. Havalar soğumaya başlamış, okullar açılmış ve de şehre dönüş tamamlanmışken yaz nasıl geçti sizinle paylaşmak istedik.

Hala bu bülteni takip etmiyor ya da bültenden yeni haberiniz olduysa hemen takip edebilir ve etrafınıza tavsiye edebilirsiniz. :)

Ayın Girişimi

Bu ayın girişimi yatırım haberi de tazeyken tabi ki: Syntonym. Albaraka Garaj 4.dönem girişimlerinden olan Syntonym gizliliğinizi korumak için görsel verilerinizi GDPR gibi veri koruma kanunlara uyumlu bir şekilde anonimleştiriyor. Güvenlik kamerası vb. alanlardan toplanan verilerinizi sentetik veriye dönüştürerek anonimleştirip işlenmesine ve saklanmasına olanak sağlıyor.

Daha detaylı incelemek için web sitesini ziyaret edebilir ya da Linkedin hesaplarını takibe alabilirsiniz.

Albaraka Garaj’da Bu Ay

Albaraka Garaj 5.dönem ön hızlandırma programı 18 girişimle dolu dizgin devam ediyor. Girişimcilerimizle Sosyal Medya eğitimiyle başladığımız yolculuğumuzda birbirinden güzel eğitim ve mentorluklarla devam ediyoruz.

Garaj Girişimcilerinden

Albaraka Garaj 4.dönem girişimlerinden veri anonimleştirme üzerine hizmet veren Syntonym APY Ventures Bilişim Vadisi Yatırım Fonu, TT Ventures ve Lima Ventures’ın yanı sıra melek yatırımcılarında arasında olduğu ekipten 390 Bin Dolar tohum yatırım aldı.

Albaraka Garaj ilk dönem girişimlerinden ve de APY Ventures yatırımlarından olan oyunlaştırma girişimi Inooster oyunlaştırma felsefesini, temelini, örnek uygulamalarını anlattığı bir podcast serisine başladı. Oyunlaştırma sohbetlerine Spotify ve Inooster’in web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bunları Biliyor Musunuz?

Yatırım sürecine giren her girişimin karşılaştığı terimlerden Due Diligence, yatırım ya da satın alma sürecinde şirket hakkında hem mali hem teknik hem pazar anlamında durum tespiti yapılmasına denir. Due Diligince süreciyle birlikte şirketin değerlemesine dair izlenim edinilmiş oluyor.

Ayın Önerileri

Okumayı sevenler için: Yeni trendleri yakından takip edenlere son yılların popüler akımı Low Code — No Code prensiplerinin anlatıldığı HBR makalesini tavsiye ederiz.

Dinlemeyi sevenler için: Yukarıdaki önerimizde ısrar ediyor ve sizi oyunlaştırma podcastlerine bekliyoruz. Inooster.com ve Spotify üzerinden dinleyebileceğinizi unutmayın.

İzlemeyi sevenler için: Bu kez önerimiz sadece belgeselcilere. Gezegenimiz belgesindeki görsel şölene ve bilinçlenmeye hepinizi bekleriz.

Mesele nakavt olup olmadığınız değil, ayağa kalkıp kalkmayacağınızdır.

(Vince Lombardi)

Bize yazmak istersen garaj@albarakaturk.com.tr üzerinden mail atabilir ya da sosyal medya hesaplarımıza mesaj gönderebilirsin.

Diğer hesaplarımızdan bizi takip etmek için

Facebook

Linkedin

Instagram

Youtube

Twitter

Bu bülteni düzenli almak istiyorsan

https://www.albarakagaraj.com/abone-ol