2021–3

Eylül toparlandı gitti işte
Ekim filan da gider bu gidişle.
Turgut Uyar

Eylül bültenimizi epey geciktirdik ama haklı bir nedenimiz var, umarız sizi çok bekletmemişizdir. Biz bu aralar çok heyecanlıyız, Albaraka Garaj Ön Hızlandırma programını bitirdik ve altı ay sürecek Hızlandırma Programı’na başlamak üzereyiz. Hava sıcaklıkları düştü, yağmurlu günlerden…


2021–2

GarajLog’un yazdan kalma son sayısına hoş geldiniz. Havalar soğumaya başlamış, okullar açılmış ve de şehre dönüş tamamlanmışken yaz nasıl geçti sizinle paylaşmak istedik.

Hala bu bülteni takip etmiyor ya da bültenden yeni haberiniz olduysa hemen takip edebilir ve etrafınıza tavsiye edebilirsiniz. :)

Ayın Girişimi


2021–1

Pixabay

// Hello, World!

Albaraka Garaj’ın ilk bülten sayısına hepiniz hoş geldiniz. Aynı yolun yolcusu olduğumuz herkesin mailbox’ına ulaşmaya çalıştık. Artık aylık olarak bizden gelişmelere, startuplarımızdan haberlere ve de ekosistemden bilgilere yer vereceğimiz bu bülteni takip etmeni dileriz.

Ayın Girişimi


Endüstri 4.0’ın gelişimi ile iş süreçlerinde yaşanan teknolojik gelişmeler konvansiyonel yürütülen lojistik iş süreçlerinin zorluğunu göstermektedir. Özellikle sektördeki yüksek navlun fiyatları, yoğun e-posta ve telefon trafiğine rağmen yeni müşteri kazanım maliyetleri, dokümantasyon ve operasyonel süreçlerde yaşanan problemler büyük ölçüde zaman ve maliyet kaybına sebep olmaktadır. …


Her dekorasyonun kendi içinde şüphesiz farklı dinamikleri bulunuyor. Renk, desen ve tarz gibi kişiden kişiye farklılık gösteren seçimler bir yana, özellikle profesyonel yardım alınmadığı durumlarda bazı noktalara dikkat etmek yaşam alanlarını iyileştirmek için oldukça gerekli.

Zevkinize aslında hiç uymayan bir dekorasyonun bile doğru teknikle yapıldığı takdirde gözünüze güzel geldiğini fark…


Corona’nın başladığı ilk günlerde ‘Kesin dijitale geçiş artar!’ öngörüsünde bulunsak da maalesef malum görüntülü görüşme şirketlerine yatırım yapmayı tabi ki akıl edemedik.

Startup dünyası ne kadar teknoloji üzerine kurulu olsa da bizim ekosistemde Türklüğün getirdiği bir davranış olarak görüşmeler, yan yana olmalar işin bir gerekliliği. Sürekli bir arada oluyor ya…


Dünya girişimcilik akımının içerisinde. Her gün yeni bir ürün yeni bir hizmet bizlerin hayatını iyileştireceği, kolaylaştıracağı –hatta dünyayı daha iyi yapma- hayaliyle ortaya çıkıyor. Beyaz yakalılar dünyasında artık masa başında oturmak eski moda gibi duruyor. Herkes patronun masasına yumruğu vurup gidiyor ve muhteşem bir hayata başlıyor. Herkes Zuckerberg oluyor. Elon…


Bu hafta sizler için bir podcast listesi hazırlamak istedik. Malum hepimiz evdeyiz; tüm filmler ve diziler de tükenmek üzereyken sizler için hazırladığımız podcast listesi aşağıdadır.

  • Eğer eklemek istedikleriniz olursa yorumlarda bahsedebilirsiniz. Biz de sizin yönlendirmeniz ile listemizi güncellemek isteriz.

Masters Of Scale

Twenty Minutes VC


Corona virüsün tüm hayatımıza etkileri hepinizin malumu. Bu kapsamda satın alma alışkanlığımızda da bazı değişikler oldu. Albaraka Garaj girişimcilerinden Tam Entegre’nin verilerine dayanarak hazırlanan ‘Corona Günlerinde E-Ticaret İstatistikleri’ne bakmanızı tavsiye ederiz.


Fintechtime’ın bu ay ki sayısında Genel Müdürümüz Melikşah Bey yer aldı. Girişimcilik dünyasındaki yolculuğumuzdan, girişimciliğin bize kattıklarından ve ekosistemdeki yerimizi anlattığı röportajında bir de şu ana kadar hayata geçirdiğimiz fintechlerimizden, Albaraka Garaj 3.dönem girişimcilerimizden ve de Albaraka Garaj fonunun yatırım yaptığı girişimlerden bahsetti.

Albaraka Garaj

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store